21 січня 2015 року відбувся Практичний Форум, організований Аудиторською палатою України спільно з Центром реформ фінансової звітності Світового банку, на тему «Підвищення якості аудиторських послуг: Реформа в ЄС та її вплив на українську аудиторську професію». Учасники заходу мали нагоду обговорити та подискутувати на такі актуальні теми для вітчизняного аудиторського ринку як впровадження інституту суспільного нагляду за аудитом, гармонізація вітчизняного законодавства з Директивами ЄС, як розуміти спеціальні вимоги до обов’язкового аудиту, а також щодо якості аудиторських послуг.

Доповіді експертів Світового банку склали основу програми заходи, що дозволило не тільки зосередитися на «українських» питаннях, але й розширити ілюстрацію за допомогою прикладів країн ЄС. Зокрема, старші спеціалісти з фінансового управління Центру реформ фінансової звітності (Відень) Світового банку Наталія Мануїлова та Джеррі Деккер докладно розібрали головні нововедення передбачені 56-ою Директивою ЄС.

Завдяки тому, що Форум об’єднав провідних аудиторів, керівників аудиторських фірм, представників державних регуляторних органів, міжнародних організацій та фондів, професійна спільнота має нагоду виробити бачення щодо перспектив розвитку аудиторського ринку в Україні.

Пропонуємо ознайомитися з презентаціями, які були представлені доповідачами на Форумі:

1) Якість аудиторських послуг. Сприйняття та еволюція.

2) Обзор требований директивы ЕС по обязательному аудиту в новой редакции.

3) Новый Регламент ЕС по аудиту: особые требования об обязательном аудите субъектов общественного интереса.

4) Функция общественного надзора: институциональные механизмы и деятельность.

5) Таблицы транспонирования норм и их применение для выполнения директив ЕС.

6) Зміни в профільному законі з аудиту як складова реформ по гармонізації законодавства України з Директивами ЄС.