Голова Аудиторської палати України Нестеренко Іван Іванович взяв участь у 19-ому Всесвітньому Конгресі Бухгалтерів, який відбувся 10-13 листопада 2014 року в місті Римі (Італія). Захід був організований Італійським інститутутом бухгалтерів (CNDCEC) спільно з Міжнародною федерацією бухгалтерів (IFAC) та присвячувався темі: «2020 БАЧЕННЯ: ВИВЧАЮЧИ МИНУЛЕ, БУДУЄМО МАЙБУТНЄ». Майже 4 000 фахівців із понад 100 країн взяли участь у цій зустрічі, зокрема представники наукових кіл, міжнародних та місцевих підприємств та професійних інститутів, у тому числі регулятори, розробники стандартів та інші фахівці, діяльність яких спрямована на розвиток високоякісної глобальної бухгалтерської та аудиторської професій.

Програма 19-ого Всесвітнього Конгресу складалася з трьох пленарних засідань та тридцяти однієї паралельної сесії та була побудована так, що учасники мали можливість відвідати інноваційні виставки та галерею проектів, присвячених ініціативам у сфері розвитку професії.

Престижна технічна програма розроблена Науковим комітетом Всесвітнього Конгресу Бухгалтерів охопила питання, які потребують обговорення та впливають на майбутнє бухгалтерської та аудиторської професій. Були висвітлені законодавчі питання на національному, європейському та міжнародному рівнях, у тому числі питання, які стосуються незалежності аудиторів, впровадження нових Директив Європейського Союзу, розвитку професійних об’єднань, інтернаціоналізації малих і середніх підприємств, оподаткування та фінансового планування.

Учасники Конгресу розглянули новий зміст аудиторських звітів, зокрема зміни, які уже працюють у Великобританії, і ті, які нещодавно були затверджені реформою аудиту в Європейському Союзі. Також обговорили поточний формат та зміни аудиторського висновку, переваги запропонованих удосконалень та плани щодо їх впровадження, реакцію аудиторської громадськості на нововведення. Оранізатори підкреслили, що якісні показники аудиту в значній мірі залежать від здібностей, освіти та конпетенції аудиторів, тому мало місце питання щодо використання регулюючими органами, які відповідають за якість аудиту, міжнародних стандартів, що повинні лежати в основі освітньої кваліфікації фіхівців.

Також, у ході роботи, учасники заходу мали можливість познайомитися з новим президентом Міжнародної федерації бухгалтерів Олівією Кертлі.

Організатори Конгресу дали унікальну можливість світовій аудиторській спільноті обмінятися ідеями з колегами та використати накопичений досвід для формування нового бачення бухгалтерської та аудиторської професій, виділивши три ключові моменти:
по-перше, активна професійна позиція у своїх країнах для допомогти у вирішенні фінансових питаннь, які продовжують впливати на глобальну економіку;
по-друге, участь у створенні потенціалу для професійного розвитку:
нарешті, підвищення обізнаності країн-учасниць, що дасть можливість як регулюючим органам, так і суб’єктам діяльності, зосередити увагу на найвищих етичних стандартах бухгалтерської та аудиторської професій.