До уваги аудиторів прес-огляд наради, що відбулася в Аудиторській палаті України 20 червня 2017 року

 

До уваги АУДИТОРІВ прес-огляд НАРАДИ,

що відбулася в Аудиторській палаті України

20 червня 2017 р.

 20 червня 2017 року в Аудиторській палаті України Голова АПУ Каменська Т.О. провела нараду з метою обговорення з представниками професійної спільноти актуальних на сьогоднішній день питань щодо поточного стану аудиторської діяльності в Україні, а також щодо перспектив реформування діючих порядків організації системи контролю та здійснення сертифікації і постійного удосконалення професійних знань аудиторів.

 Участь у нараді взяли представники аудиторських фірм ПрАТ «ДЕЛОЙТ ЕНД ТУШ ЮСК», ПрАТ «КПМГ АУДИТ», ТОВ «ЕРНСТ ЕНД ЯНГ АУДИТОРСЬКІ ПОСЛУГИ», ТОВ АФ «ПРАЙСВОТЕРХАУСКУПЕРС (АУДИТ)», ТОВ «БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА», ТОВ «БДО», ТОВ «АК «ДК – УКРАЇНА», ТОВ «ГРАНТ ТОРНТОН ЛЕГІС», ТОВ «ЕЙЧ ЕЛ БІ ЮКРЕЙН», ТОВ «РАССЕЛ БЕДФОРД ЕРСІДЖІ».

Голова АПУ Каменська Т.О. ознайомила учасників наради з поточним станом діяльності АПУ та звернула увагу на необхідність створення сприятливих умов для переходу від діючої системи регулювання аудиторської діяльності в Україні до нової системи регулювання, що відповідає вимогам європейського законодавства у сфері аудиторської діяльності.

Учасники наради, усвідомлюючи потребу в послідовній діяльності, спрямованій на реформування аудиту в Україні та поглиблення процесу євроінтеграції у цій сфері, шляхом імплементації вимог Європейського законодавства в аудиторську практику, дійшли висновку щодо доцільності створення при АПУ тимчасових дорадчих органів, а саме:

-    робочої групи з реформування порядку організації системи контролю за якістю аудиторських послуг, 

-    робочої групу з реформування порядку здійснення сертифікації і постійного удосконалення професійних знань аудиторів.

Доводимо до відома аудиторів, що завданнями робочих груп, перш за все, будуть аналіз діючих порядків організації системи контролю та здійснення сертифікації і постійного удосконалення професійних знань аудиторів; визначення ризиків та недоліків; здійснення порівняння з аналогічними порядками організації відповідних процесів в інших країнах; підготовка проектів необхідних нормативно-правових документів.

Крім того, Голова АПУ Каменська Т.О. висловила від імені АПУ подяку аудиторським фірмам Deloitte Ukraine, KPMG Ukraine, Ernst & Young в Україні, PwC Україна, Baker Tilly Ukraine та BDO Ukraine, представники яких на громадських засадах брали участь в експертизі Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг видання 2015 року, які рішенням АПУ від 04.05.2017 р. № 344 затверджено для обов’язкового застосування з 01.06.2017 р. в якості національних стандартів аудиту, та запросила представників присутніх на нараді аудиторських фірм долучитися до роботи над Міжнародними стандартами  контролю  якості, аудиту,  огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг видання 2016  – 2017 року, висловивши надію, що у разі плідної роботи над новими стандартами, рішення АПУ про затвердження перекладу зазначеного видання може бути прийняте до кінця 2017 року.